Rychlý kontakt
+420 603 262 961
info@chalupa-pronajmuti.cz

Adresa
Štěměchy 45
675 27 Štěměchy
GPS
49.1931239N
15.7108933E

Jaroměřice nad Rokytnou
TIP NA VÝLET

Penzion Dena Jihlava
Penzion Dena

Tipy na výlet

Rokytnice nad Rokytnou – Outdoor Resort Březová

Resort Březová je nejvybavenějším resortem v České republice, který se přímo specializuje na dětskou zábavu. Nabízí nepřeberné množství zážitkových, dobrodružných, adrenalinových, ale i relaxačních aktivit.

Vysokolanový park

Sahající až do výšky 13 metrů, s několika okruhy v různé výšce i různých obtížností, kde se vyřádí na lehčím okruhu i mladší děti. Některé překážky vás pobaví, některé zaujmou, některé vám dají zabrat, ale všechny překvapí svou zábavností! Vydejte se do výšin lanového centra!

Free fall

Zážitek ve vás zůstane ještě opravdu dlouho! Skočit z 15 metrů vysokého patra věže chce notnou dávku odhodlání, avšak bezpečně jištěný volný pád vám v hlavě utkví ještě na dlouho!

Démonická lanovka

3… 2… 1… TEĎ! Skočíte do prázdna, vyrážíte vstříc jízdě na ocelovém laně, které končí v rybníku, tam končí i vaše jízda při odeznívajícím výkřiku. Kladky sviští po laně překvapivě rychle, čehož si zajisté všimnete. Pak už jen chvilku počkáte, až vás z vody vytáhne posádka raftu a vysadí vás na břehu. Jedna z TOP atrakcí resortu!

Armygame

Nový herní systém obdobný jako lasergame, tento však využívá infračervený paprsek. Máte rádi airsoft a paintball? Tak to vás armygame nadchne! Nebolí to, nezašpiníte se a zbraň vám dává různé informace o počtu zabitých, či zbývajících nábojů. Existuje mnoho herních variant, takže se připravte, za chvíli začne hra!

Koně

Stádo koní na Březové se každým rokem rozrůstá, koně potkáte ve školních programech i během letních táborů. Využijte jedinečnou možnost a zrelaxujte tělo během jízdy na koňském hřbetu! Jsme tu pro úplné začátečníky, kteří na koni ještě nikdy neseděli, stejně jako pro pokročilé. A koně dávají Březové tu správnou romantickou atmosféru a styl.

Bungee-trampolíny

Trampolínu má doma hodně dětí, v čem je ta bungee trampolína jiná? Především je mnohem větší. A to není vše. Díky konstrukci, na které jsou připevněná gumolana, která se na úvazek přidávají dle váhy dítěte, umožňuje na trampolíně dělat opravdu psí kusy aniž by hrozilo vyskočení z trampolíny ven. Navíc díky průtažnosti gumolan děti skáčou mnohem výše než na obyčejné trampolíně. A tak jsou možná salta dopředu, dozadu a i několik salt za sebou!

Lukostřelba

Nevěříte, že je střelba z luku zážitkovou aktivitou? Ale ano! Chvíle plná míření a plné koncentrace než vypustíte šíp směrem k terčovnici… Navíc zde hodně dětí objeví svůj doposud nepoznaný talent právě pro tuto aktivitu!

Týmpark

Několik atrakcí, pro jejichž překonání je potřeba celé třídy, jedna je vypečenější než druhá a chce to hodně spolupráce, odhodlání a společných sil projít všemi z nich úspěšně.

Lezecké stěny

Lezení není jen zážitkovou aktivitou, ale je to skvělý sport pro zjištění vaší fyzické kondice, koordinace pohybů a trochu toho vzrušení při překonávání výšky! V Resortu Březová máte skvělou možnost podívat se tomuto sportu na zoubek, vyzkoušet jej a třeba mu i zcela propadnout! A naše lezecké stěny jsou skutečně unikátní! Najdete tu stěny v imitaci pískovcových a vápencových skal, stejně jako středověkou lezeckou stěnu, jedinou svého druhu v ČR.

Rafty

Vyřádit se během teplých jarních či letních dní na rybníku, to ocení všichni návštěvníci Březové! Když je to ještě spojeno s herním úkolem, tak si i při pádlování dáte trochu do těla a užijete spoustu zábavy!

Paintball

Na rozdíl od airsoftu - při paintballu jde každý zásah vidět už z daleka, velký barevný flek způsobený potravinářským barvivem obsaženým v paintballových kuličkách je nepopiratelným důkazem zásahu! A nehrajeme jen tak na louce nebo v lese, mámu tu totiž nádhernou paintballovou arénu.

Sherwood

Pro děti do 12 let je v Resortu Březová připraven zbojnický zámek Sherwood! Úžasná 5-ti patrová stavba, kde žijí nejrůznější bytosti a plní se mnohé interaktivní úkoly. Staň se zbojnickým učedníkem i ty!

Památky

Třebíč

Bazilika sv. Prokopa a židovská čtvrť
http://www.unesco-czech.cz/…predstaveni/

Třebíč

Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsány v roce 2003. Původně byla bazilika sv. Prokopa zasvěcena Panně Marii, ale kvůli celkové devastaci během mnoha válek byl objekt více jak 200 let užíván výhradně ke světským účelům. Po obnově byla bazilika zasvěcena sv. Prokopovi a opět využívána církví. K nejcennějším částem baziliky patří krypta s původní, více než 700 let starou výdřevou stropu. Současnou podobu interiéru baziliky vytvořil Kamil Hilbert v letech 1924–1935.
Třebíč kdysi patřila k významným střediskům židovské kultury na Moravě a unikátně zachovaná židovská čtvrť je němým svědectvím soužití Židů a křesťanů. Židovská čtvrť s hustou zástavbou zahrnuje více jak 120 obytných domů, které doplňují objekty bývalých židovských institucí – radnice, školy, rabinátu a chudobince. Zadní synagoga navíc nabízí ve své expozici dobové informace o historii židovské čtvrti. Přední synagoga dnes slouží jako modlitebna Československé církve husitské. Původní židovský hřbitov byl v 17. století přemístěn na severní svah kopce Hrádek, kde je dnes k vidění kolem 3 000 kamenných náhrobků, z nichž nejstarší pochází z roku 1631. Součástí hřbitova je také obřadní síň z roku 1903 s unikátně dochovaným interiérem, kde se dodnes mohou provádět pohřební obřady podle starých židovských tradic.

Telč

Historické centrum
http://www.unesco-czech.cz/…predstaveni/

Na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsáno v roce 1992. Historické jádro města, uzavřené rybníky a branami, si udrželo po celá staletí svou osobitou tvář z časů Zachariáše z Hradce. Předně je to původní královská vodní tvrz z 13. století, založená na křižovatce obchodních cest, která získala, spolu s historickým jádrem města, svou dnešní podobu díky přestavbě ze 16. století. Rozsáhlý renesanční zámecký komplex pochází z dílny architekta B. Maggiho z Arogna. K zámku ještě přiléhá zajímavě dispozičně řešená zahrada s parkem. Uvnitř zámku jistě každého zaujmou honosné interiéry s jedinečnou výzdobou, dobovým zařízením a cennými sbírkami. V bývalém purkrabství je dnes muzeum s etnografickými sbírkami a expozicí o historii města. Kromě zámku patří mezi nejvýznačnější telčské památky také náměstí s unikátním nenarušeným komplexem historických domů v renesančním a barokním stylu. Podloubí a průčelí těchto domů byla v drtivé většině stavěna podle jednotného plánu.

Rozhledna Mařenka
http://www.maren­ka.cz/

Mařenka je nejvyšší „hora“ nacházející se v okrese Třebíč s nadmořskou výškou 711 m nad mořem. Své jméno „Mařenka“ získala po dívce Marianě (Mařence), kterou loupežníci zamordovali nedaleko odsud r. 1689, kde leží smírčí kámen s křížem.
Původní rozhledna na hoře Mařence sloužila poutníkům k výhledu do širokého okolí. Podle pamětníků bylo za dobrého počasí vidět až do sousedního Rakouska. V 50. letech minulého století se však při silné bouři zřítila. Od té doby proběhlo několik pokusů o její obnovu.
Nová výstavba byla zahájena předáním staveniště dodavateli Lavimont Brno dne 16. 4.2012 . Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi staticky náročnou stavbu, došlo k několika komplikacím z důvodu náročné koordinace tesařských a ocelových konstrukcí. Tyto byly posléze projektantem a dodavatelem díla řešeny. K předání díla došlo 8.10.2012­.

Nová Říše
http://www.klaster.novarise.cz/

Klášter Panny Marie Klášter v Nové Říši na Moravě založili, roku 1211, vojenský velitel Markvard z Hrádku a jeho žena Vojslava pro panny sv. Norberta – premonstrátky. Zasvětili jej Matce Boží. Svědomitými duchovními správci se jim od samého začátku stali probošti vysílaní sem opatstvím v Zábrdovicích (dnes součást Brna). Díky společnému úsilí všech těchto Bohu zasvěcených duší stal se klášter brzy světlem víry pronikajícím široké okolí a jím se přes mnohou nepřízeň osudu snaží být s Boží pomocí až do dnešních dnů.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou
https://www.zamek-jaromerice.cz/cs

Jaroměřice nad Rokytnou

Barokní jaroměřický komplex patří k nejmohutnějším zámeckým architekturám první poloviny 18. stol. u nás i v Evropě. Původní tvrz byla na konci 16. stol. přestavěna v renesančním slohu, který se dochoval ve zdivu nynější budovy. Do barokní podoby byl zámek přebudován za Questenberků v letech 1700 až 1737. Projekt přestavby zámku vypracoval známý rakouský architekt Jakub Prandtauera. Na řešení interíérů se podílel Konrád Adolf Mathias Albrecht, umělecký poradce vídeňského císařského dvora.
Barokní jaroměřický komplex patří k nejmohutnějším zámeckým architekturám první poloviny 18. stol. u nás i

Zábava, relax, gastronomie

Vinařství Sádek
http://www.vinarstvi-sadek.cz/

Vinohrady ve Vinařství Sádek byly založeny zhruba před 30 lety Ing. Lubomírem Lampířem PhD. a jeho rodinou, a to na místě původních panských vinic, které se podařilo vysadit již v průběhu 18. století.
Naučná vinařská stezka byla pro veřejnost slavnostně otevřena 1. 6. 2007. Jejím výchozím bodem jsou agátové pergoly typu „Trento“, na které je vyvedeno 40 různých odrůd révy. Množitelský materiál poskytly genobanky významných vinařských ústavů kontinentu. Všechny odrůdy jsou rodu Vitis a mnohé z nich jsou ojedinělé vzhledem ke svému dávnému původu, především z Proles pontica a nacházejí se jen na několika málo místech světa (Damascenka, Muškát žlutý, Modrý Janek). Jiné jsou většině vinařského světa běžně známy jako moštové odrůdy k výrobě vín (Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Cabernet Sauvignon).
Naučná vinařská stezka je otevřena s doprovodem a odborným výkladem od 1.6. do 30.9. po celou denní dobu. Povídání o víně a jeho pěstování stojí za to vyslechnout od Ing. Lubomíra Lampíře, Ph.D. Doba prohlídky včetně degustace cca 1 hod. Minimální skupina je 10 osob. Přihlášky ve zdejší recepci, restauraci nebo na tel. číslech 568 882 883, 602 721 625, 603 520 664.

Hospodářský dvůr Bohuslavice
http://www.hospodarskydvur.cz/

Nekuřácká restaurace nabízí stylové posezení spojené s výhledem do stáje s hospodářskými zvířaty. Skvělé jídlo si vychutnáte u otevřeného krbu. Vyberte si zážitky, o kterých tajně sníte. Můžete absolvovat vyjížďku kočárem, využít i jedinečné jezdecké centrum, stát se na chvilku rybářem, či si vyrobit originální keramiku. Objednání a více info na http://www.hospodarskydvur.cz./

Pivovar Dalešice – pivovar filmových Postřižin
http://www.pivovar-dalesice.cz/

Pivovar Dalešice

Ačkoli se v Dalešicích vařilo pivo již od konce 16. století, pivovar se dostal do širšího povědomí veřejnosti teprve před 35 lety poté, co si jej z více než 150 dalších objektů vybral režisér Jiří Menzel a na motivy Hrabalovy knihy natočil film Postřižiny. V té době byl již pivovar tři roky nefunkční a nezadržitelně chátral a to až do roku 1999, kdy jej získali současní majitelé. Ti jej díky citlivé rekonstrukci zachránili a od roku 2002 se u nás opět vaří pivo.
Z historické části pivovaru je zřízeno unikátní Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví a na místě původní sladovny je dnes příjemná nekuřácká restaurace, kde si kromě dalešického piva pochutnáte na poctivých jídlech pivovarské kuchyně. Během celého roku pořádáme nejrůznější kulturní, sportovní a gastronomické akce.

Dalešické pivo

Starý pivovarský zákon říká, že k výrobě piva se smí použít jen vody, sladu, chmele a kvasnic a během výroby do něj nemá být nic přidáváno, ani z něj odebíráno. Dalešické pivo se od znovuotevření pivovaru v roce 2002 vaří výhradně tímto klasickým způsobem, nepasterizuje se ani nefiltruje a zůstává tak zcela přírodním produktem.
Pravidelně se u nás vaří Dalešická jedenáctka – světlý ležák, Dalešické májové – světlý speciál 13% a Fledermaus – tmavý speciál 13%. Příležitostně vaříme Wiener – čtyřikrát chmelený vídeňský ležák 12%, Anton Dreher – extra hořký ležák 12%, Kouřící králík – polotmavý ležák 12% a na letní sezonu také Dalešickou desítku, světlé výčepní pivo.

Cyklotrasy

Cyklotrasa Jihlava – Třebíč – Raabs
http://www.jihlava-trebic-raabs.cz/

Cyklotrasa Jihlava – Třebíč – Raabs prochází malebnou krajinou Vysočiny až do rakouského městečka Raabs. Celá trasa je vedena v maximální možné míře mimo hlavní dopravní komunikace převážně po polních a lesních cestách či zklidněných komunikacích. Cyklotrasa je tedy velmi bezpečná a vhodná pro rodiny s dětmi.
V současné době jsou dílčí úseky trasy tvořící přibližně třetinu celkové délky vybudovány jako cyklostezky. Většinu z těchto úseků mohou využívat také inline bruslaři. Jízdu po cyklotrase je možné kombinovat se železniční dopravou. V úseku z Jihlavy do Třebíče vede cyklotrasa převážně kolem řeky Jihlavy. V některých místech musela být trasa přizpůsobena terénu, ale i ojedinělá stoupání poskytnou cyklistovi náležitou odměnu v podobě nádherných výhledů do okolní krajiny.

Dačice a Česká Kanada (Slavonice, Maříž) za jeden den
http://www.dacice.cz/

Dačice

Město Dačice leží na cestě mezi Telčí a Slavonicemi, pokud pojedete kolem, nezapomeňte navštívit zdejší „Nový zámek“. Nenápadná klasicistní fasáda ukrývá nádherně zdobené interiéry, zařízené do podoby, jakou měly na počátku 20. století. V zámku sídlí také Městské muzeum a galerie. V zámku je zřízena zcela prohlídková trasa, čítající 21 zpřístupněných místností, mezi nimiž vyniká především klasicistní schodišťová hala z první poloviny 19. století, velký salon a obě zámecké knihovny. Nejznámějším interiérem je velká pozdně secesní knihovna, zařízená podle návrhu architekta Hanse Prutschera v roce 1909. Je v ní uloženo na 17 tisíc knih různých vědních oborů i krásné literarury. Místnosti prvního patra prošly v uplynulých letech náročnou rekonstrukcí a byly zařízeny podle autentických dokladů. Upoutají vás především intimní a životné soukromé pokoje, například apartmá Friedricha Ferdinanda Dalberga (+1908), ve své době známého přírodovědce, jehož sbírky jsou zde také vystaveny.

Slavonice
http://www.slavonice-mesto.cz/

Slavonice

Slavonice jsou malé město na pomezí Čech, Moravy a Rakouska spadající do Jihočeského kraje. Rozkládají se v nadmořské výšce 519 m. Leží na východním okraji České Kanady. Slavonice proslavily překrásné renesanční měšťanské domy s bohatě zdobenými štíty, pitoreskní systém podzemních chodeb a řada zajímavostí v okolí. Projděte se po stezkách, kudy chodíval loupežník Grasel, a namalujte si vlastní hrnek v keramické dílně v Maříži!

Co musíte vidět na pomezí Čech, Moravy a Rakouska

Renesanční měšťanské domy zdobené psa­níčkovými sgrafity i slo­žitými figurál­ními scénami, které lemují dvě náměstí v centru města, doplňuje část dochovaných hradeb s několika baštami na východní a severní straně Slavonic a dvě brány, Jem­nická a Dačic­ká. Pěkná vyhlídka na město i okolí se otvírá z renesanční věže kostela Nanebevzetí Panny Marie, navštívit můžete i systém středověkých odvodňovacích štol a kanálů, který se táhne v hloubce několika metrů pod historickým jádrem.

Maříž
http://www.keramika-mariz.cz/

Maříž – autorská originální keramika s. r. o. je celoživotním dílem akademického malíře Kryštofa Trubáčka, který v Maříží v roce 1991 založil keramickou dílnu.
Uměleckou kvalitu výrobků garantují studovaní malíři. V mařížských dílnách už tradičně vítají ty, kteří malují SAMI SOBĚ. Všichni tak mají možnost, za odborné asistence zaměstnanců, vlastnoručně si namalovat svůj vlastní hrnek, misku, čajovou konev, … Pro sebe, a nebo jako neobvyklý dárek od srdce a od Maříže.

Namaluj si SVUJ hrnek
Jak na to: K dispozici dostanete keramiku namočenou v bílé glazuře, nejčastěji hrnek nebo plastiku zvířátka, talíř, konvici, mísu atd. (na výběr je cca 80 druhů keramiky v různých tvarech), k tomu štětce, rydla, barvy, příp. zástěru a k ruce lektora, který vám postupně vysvětlí, jak s keramikou pracovat, jaké jsou techniky malování, co použít za barvy apod. Malování na keramiku není složitá věc, jde víceméně o nápad a hraní si s barvičkami. Předem je také možné si na keramiku nakreslit obrázek tužkou, vyrýt rydlem tak zvaně na střep a poté vybarvit volné plochy.
Součástí OÁZY MAŘÍŽ je také stylová restaurace.

Houbaření

Jste i vy vášniví houbaři a chcete poznat nová místečka? Napovíme Vám kudy se vydat do nových lokalit a zažít radost z nálezu hub. Region Vysočina je pro houbaření jako dělaný. Obrovské plochy lesů Vám zaručí vždy nějaký ten košík plný hub.

Kromě poznání nových míst a lidí si přivezete i dobrý pocit z úspěšného sběru hub. Sušit můžete během pobytu na chalupě nebo si můžete připravit dobrou smaženici či houbové řízečky.

ZOO Jihlava
http://www.zoojihlava.cz/

ZOO Jihlava

Zoologická zahrada leží v údolí řeky Jihlávky v lesoparku Heulos, 10 minut pěší chůze od centra města. Na ploše 6,5 ha je zde v současné době chováno přes 400 zvířat ve 100 druzích. ZOO byla založena v roce 1957 a stala se jednou z prvních ZOO bez mříží v ČR. Je známá především ojedinělými odchovy vzácných druhů zvířat. Otevřeno má celoročně každý den. Děti mohou využívat netradičně řešený dětský koutek s kontaktní ZOO.
Každoročně zde v letních měsících probíhá komentované krmení zvířat a ukázky výcviku dravců a sov. Expozice africké vesnice Matongo je nejrozsáhlejším komplexem afrických chýší ve střední Evropě. Také voliéra pro vzácné papoušky Ary Hyacintové a nově otevřená expozice „Shetlandský ostrov“, která se skládá ze stáje pro poníky, majáku a venkovního výhledu jsou nemalým lákadlem pro návštěvníky.
V případě nepříznivého počasí je možno navštívit exotárium s expozicemi primátů a plazů. Také pavilon kočkovitých šelem umožňuje pohled na zvířata z bezprostřední blízkosti. V Amazonském pavilonu se nachází kolekce vzácných drápkatých opic, které jsou kromě kočkovitých šelem a plazů specializací ZOO. Atraktivní je pohled na tuleně v novém pavilonu s bazénem i na vydry v přilehlém výběhu. ZOO Jihlava je členem Unie českých a slovenských ZOO a mezinárodních organizací a je zapojena i do spolupráce v Evropských záchovných programech.

Lyžování
http://www.skjalovec.com/

Lyžařský areál SK Jalovec poskytuje:

Rezervace

2016 © Chalupa HaničkaNAHORU